adosa@adosa.cz +420 737 242 123

Společnost

Historie společnosti ADOSA a.s. sahá až do roku 1949. K tomuto roku se datuje vznik bývalého ČSAD. V roce 1973 vzniká ČSAD Rosice (provozovny Rosice, Židlochovice, Ivančice a Tišnov) vyčleněním z podniku ČSAD Brno. Po změně režimu, v roce 1991 vznikl samostatný státní podnik Československá automobilová doprava Rosice. V roce 1993 se podnik transformuje na akciovou společnost. V roce 2000 dochází ke změně názvu na ADOSA a.s.

Společnost ADOSA se zaměřuje zejména na provozování a rozvoj pravidelné autobusové dopravy v rámci Jihomoravské kraje a Kraje Vysočina. Zajišťujeme také pravidelnou komerční dopravu do obchodního střediska Olympia Brno, CTpark Modřice a další. Dalšími činnostmi je prodej PHM na čtyřech čerpacích stanicích (Rosice, Židlochovice, Budišov a Moutnice) a servisní služby pro autobusy, nákladní i osobní vozidla v provozovnách Rosice. Naše společnost je také provozovatelem obchodu se sportovním zbožím v Brně na Lesné – Actisport.

V současné době je společnost tvořena dvěma provozovnami, které mají sídlo v Rosicích a Židlochovicích, kde pracuje více než 100 zaměstnanců.